Fatura

Şirketlerinizde sıklıkla kulladığınız baskılı evraklardan fatura, sevk irsaliyesi, irsaliyeli fatura, gider pusulası, taşıma irsaliyesi gibi resmi evrak statüsüne girenler yanlızca maliye bakanlığından izin almış olan ve maliye ile anlaşmalı matbaa sıfatı taşıyan matbaalar tarafından yapılmaktadır. Bu evrakların basımının yetkisiz matbaalar tarafından ve aracılar tarafından yapılması sonucu siz değerli müşterilerimiz zor duruma düşebilir, hatta cezai yaptırımlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.
Bu tür sıkıntılar yaşamamanız için 54 senelik matbaacılık tecrübemiz ve maliye ile anlaşmalı matbaa sıfatımız ile siz değerli müşterilerimize resmi evrak basımı konusundada hizmet vermekteyiz. İletişim kısmındaki bilgilerimizden veya teklif al bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

Afiş / Poster

Afişler, hedef kitlelerin yoğun olduğu bölgelerde duyuruların iletilmesi için kullanılmaktadır. Duyurularda iletilmek istenen mesaj firmaların faaliyet konularına göre değişiklik göstermektedir.

Genel olarak A3 cm. ve 50×70 cm. ebatları tercih edilen afişler, bazı firmalar tarafından ürün ve/veya hizmetleri bazı firmalar tarafından ise gerçekleştirecekleri sosyal ya da kültürel etkinlikleri doğrudan tanıtmak amacıyla kullanılmaktadır.

Kağıt türü olarak 115 gr ile 200 gr arasındaki kuşe kağıtlar tercih edilirken, 1. hamur kağıt da tercih edilebilmektedir.

Antetli Kağıt

Firmaların diğer firmalarla gerçekleştirdiği resmi ya da özel yazışmalarında kullanmış olduğu, üzerinde firmanın logo ya da amblemi ve iletişim bilgilerinin bulunduğu o firmaya özgü kağıda denir.

Antetli kağıtların firmanın kartvizit, takvim, fatura vb. kurumsal basılı işleriyle tasarım olarak bütünleşik olması önem arz etmektedir. Antetli kağıtlar genellikle 110 gr 1. hamura A4 (21X29,7 cm) ölçülerinde tercih edilmektedir.

Bloknot

Yaprakları kolayca çıkartılabilecek biçimde hazırlanmış, farklı biçim ve ebatlarda hazırlanmış not defteridir.

Firmaların kurumsal basılı projelerinden biri olan bloknot, iş hayatında kısa notların hızlı bir şekilde alınabilmesi açısından çok kullanışlı bir özelliğe sahiptir. Bu yüzden de çalışma masaların vazgeçilmez aksesuarları içerisinde yer almaktadır.

Bloknotlar A4 veya A5 gibi defter ebatlarında ya da küp bloknot şeklinde hazırlanabilir. İç sayfaları genellikle 80 gr, 90 gr veya 110 gr 1. hamur olarak tercih edilirken küp bloknotların kutuları ise kuşe kağıda ya da Bristol kağıttan üretilmektedir.

Promosyon ürünü olarak hazırlatmak istediğiniz bloknotları istediğiniz tasarım ve özellikte Scala ile hayata geçirebilirsiniz.

Broşür

Firmalar pazara sunmuş oldukları ürün ve hizmetleri hakkında detaylı bilgi vermek ya da ürün ve hizmetlerinin öne çıkan özelliklerini vurgulamak amacıyla broşürlerden yararlanırlar.

Broşürler, hedef kitlelere ürün ve hizmetlere ilişkin ilk dokunuş gerçekleştirirler, ayrıca verdiği ek bilgiler ve görsellerle ayrıntıları da aydınlatmış olur. Genellikle 115 gr, 135 gr ya da 170 gr kuşe kağıt kullanılarak üretilen broşürlerinize Scala farkını ekliyoruz.
Cepli Dosya / Teklif Dosyası
Cepli dosyalar firmaların faaliyetleri sırasında hazırlamakta oldukları fiyat teklifi, sunum, rapor, not vb. yazılı belgelerin toplu ve düzenli bir biçimde muhafaza edilebilmesini sağlar.

Kağıt seçiminde 300 gr. ve üzerindeki kalın gramajlı kuşe kağıtlar ile yine kalın gramajlı özel kağıtlar tercih edilmektedir.

Entegre üretim tesisimiz sayesinde firmanızın tercih ettiği teknik özelliklere göre üretilmesini istediğiniz dosyaların Scala kalitesinde ve en kısa sürede siz değerli müşterilerimize sunuyoruz.
El İlanı
Zengin metin içerikleri ile firmalar, ürettikleri ürün ve/veya hizmetler hakkında detaylı bilgi vermek amacıyla tek yüz ya da ön/arka olarak hazırlanan basılı kurumsal çalışmalardır.

Üretim açısından yüksek tirajlarda üretilerek potansiyel müşterilerin yoğun olduğu alanlarda çok sayıda potansiyel müşteriye dokunarak; firmaların kendileri (kuruluş, açılış vs. tanıtımları) ya da ürün ve/veya hizmetlerini (pazara yeni ürün sunma, ürün yelpazesi, kampanya ve benzeri firma faaliyetleri) tanıtarak firma bilinirliğini artırarak akılda kalıcılık sağlamaktadır.

Üretim sırasında genellikle kuşe kağıt tercih edilirken, kağıdın gramajı üretim adedine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Sıkça kullanılan kağıtlar ise 115 gr, 135gr ya da 170 gr kuşe kağıtlardır.

Firmaların pazarlama faaliyetlerinde sıkça kullanılmakta olan el ilanlarını isteğiniz doğrultusunda tasarım aşamasından başlayarak üretimini entegre tesisimiz sayesinde kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.
Kağıt Torba / Çanta
Firmaların pazarlama ya da satış etkinlikleri sırasında ürünlerinin taşınabilmesi amacıyla yaptırdıkları şık tasarımlı kağıttan torbalardır.

Ana amacı ürün taşımak olan kağıt poşetler kullanım sırasında hedef kitleyle etkileşime geçme imkanı da sunduğundan marka bilinirliğini artırmaya da yardımcı olmaktadır.

Üretimleri sırasında kalın gramajlı kağıt tercih edilirken 230 gr ve daha kalın gramajlı 300 gr ve daha kalın Bristol kağıtlar ya da kuşe kağıtlar tercih edilmektedir.

Kartvizit
Firmaların kurumsal basılı materyallerinden biri olan kartvizitler, potansiyel müşterilerle ilk temas sırasında kullanılmaktadır. Kartvizitler hazırlanırken çalışmanın tasarımı ve teknik özellikleri firmayı yansıtmalıdır.

Firmanıza özgü hazırlanan müşteri üzerinde güçlü bir ilk izlenim yaratabilmek açısından büyük önem taşıyan kartvizitlerinizi arzunuza göre özel veya düz kesim olarak farklı baskı teknikleriyle kalın gramajlı kuşe ya da özel kağıtlar kullanarak üretiyoruz.

Konusunda uzman grafik tasarımcılarımız ile birlikte sizi ilk dakikadan bir adım öne geçirecek kartvizitlerinizi dilediğiniz gibi tasarlayabilirsiniz.

Katalog

Firmanızın hizmetlerini, ürün yelpazesini veya en çok tercih edilen uygulamalarını ayrıntılı şekilde sunabileceğiniz, tanıtımınızı yaparken müşterilerinizin seçimlerini kolaylaştırabileceğiniz bir reklam aracıdır.

Kataloglar hedef kitleye ve isteklerine göre filtrelenip düzenlendiğinde en etkili sonuçları verir. Ayrıca konusuna, amaçlanan hizmete ve kullanılacağı yere göre de farklılık gösterirken çok sayfalı olması ve belli bir sıralama ile hazırlanması kendinizi en iyi şekilde ifade etmenizi sağlar.

Otomotiv sektöründen mobilya dekorasyona, turizm sektöründen modaya ilişkin katalogları 20 yıllık deneyimimizle profesyonelce üretiyoruz.

Müşterilerinizde ilk görüşte ilgi uyandıracak kaliteli malzeme ile hazırlanmış, etkileyici tasarımlı bir kataloga Scala ile sahip olabilirsiniz.

Zarf
Firmanızın yazışmalarını, evraklarını, ödemelerini, faturalarını ya da etkinlik davetiyelerini taşıyan, kurumsal kimliğinizin en önemli materyali olan zarflarınızın özel tasarım ürünü olmasını istiyorsanız Scala’nın uzman ekibi ile tanışmanızı öneriyoruz.

Dilediğiniz boyut, renk ve tasarımda yüzlerce çeşit kağıt seçeneğiyle zarflarınıza kimliğinizi yansıtabilirsiniz.

Takvim

Masa takvimi, duvar takvimi, gemici takvimi ya da masa sümeni şeklinde birçok çeşidi bulunan takvimler hayatı ve işleri planlama da en büyük danışmanken artık bir reklam ve tanıtım aracı olarak da firmaların promosyon materyalleri arasında yerini almıştır.

Firmanızın ismini ve amblem/logosunu taşıyan, yaptığınız işleri fotoğraflarla görsel olarak da ifade edebileceğiniz, yıl boyu müşterilerinizin masalarını süsleyecek takvimleriniz yılbaşlarında şık bir hediye olarak prestijinizi arttıracaktır.