İşletmemiz 6 Eylül 1962 tarihinde Söke Belediye Meydanında “Birlik Matbaası” ünvanı altında M. Zeki YAVAŞ tarafından açılmıştır.

1970 tarihine kadar bu adreste faaliyetini sürdürmüştür. 1970 yılında Söke Değirmen Caddesindeki yeni adresine taşınarak 1997 yılına kadar faaliyetine devam etmiştir.

1999 yılında Bakkaloğlu işhanına taşınarak faaliyetine devam etmiştir. 2005 yılında Söke’de ilk defa Form Baskı (Bilgisayarlı Fatura, Sevk İrsaliyesi vs. evrakların baskısını yapan) Makinasını hizmete sunmuştur. Ünvanınıda “Birlik Form Matbaacılık” olarak değiştirmiştir.

Aynı yıl Konak Mahallesi Kavakdibi Cad. Tuntaş Pasajındaki işyerinde müşterilerine hizmete devam etmektedir.

2015 Yılı başında Sul 52 Heidelberg Baskı Makinasını alarak Broşür, İnsört, El ilanı, Katalog gibi Renkli Baskılar dışında Afiş, Renkli Dijital Baskı, Kartvizit, Takvim, İmsakiye, Ajanda, Magnet, Küp Blok, Kitap, Dergi, Davetiye, Kaşe, Sunum Dosyası, Menü, Amerikan Servis, Yaka Kartı, Kalem gibi Promosyon malzemeleri yapılmaktadır.

Matbaamız halen Mehmet Zeki YAVAŞ tarafından işletmeciliğine devam edilmektedir.

SÖKE BİRLİK MATBAASI VE EKSPRES GAZETESİ

Söke’nin üç fedakar insanı yeni bir çalışmanın içine girmişti. Merhum Zeki Yavaş, Merhum Şevki Gemicioğlu, Merhum bankacı Mahbup Kılıç ilk kez gazete çıkarmanın kolay olacağı düşüncesiyle günlük gazete hazırlığı başlamıştı iski Şevki Gemicioğlu koymuştu; “SÖKE EKSPRES”…
İlk yayın tarihi ilçemizin kuruluş gününde olan “6 EYLÜL”dü. Sene ise “6 EYLÜL 1962…” Evimizde, yazıhanesinde okuduğumuz “SÖKE EKSPRES” bugün “54.” yaşındadır.